Biłgoraj

ul. Krzeszowska 53, 23-400 Biłgoraj

+48 531 631 535  lub biuro@niziohome.pl

Zobacz na mapie
+48 531 631 535 kontakt

Dodano produkt do koszyka

GEOMETRYCZNE INSPIRACJE WE WNĘTRZACH

 

Sztuka designu oraz świat mody są dziedzinami, które są nierozerwalnie ze sobą związane. Przenikają się wzajemnie i kierują się najnowszymi trendami. Sprawdź nasze propozycje na ciekawe pomysły aranżacyjne inspirowane mistrzami sztuki i designu z początku XX wieku. Odkryj dywany oraz tapety do nowoczesnych wnętrz i nie tylko!

 

Geometryczne wzory to trend, który najlepiej odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach. Za pomocą dywanu lub tapety możemy wydzielić strefy w pomieszczeniu, szczególnie w przypadku mniejszych powierzchni. To od nas zależy czy wybierzemy kolory na zasadzie kontrastu, czy odważymy się na intensywne barwy. Jeżeli nie chcemy zdominować wnętrza wielkoformatowym, geometrycznym muralem lub tapetą, wybierzmy zwracający uwagę koc lub dywan. Rozpowszechnienie geometrii to między innymi zasługa grupy die Stijl, gdzie nacisk kładziony jest na układ linii pionowych i poziomych.

 

Tapeta Jourdain Steel: https://www.niziohome.pl/tapeta-jourdain-steel,id3871.html

 

Geometria była główną domeną sztuki projektowania i designu Bauhausu, czyli najbardziej wpływowej szkoły projektowania z początków XX wieku. Szeroko pojęty design przejął założenia artystów, których charakter prac najlepiej oddaje powiedzenie: „Mniej znaczy więcej”. Rewolucja w przemyśle wzorniczym zakładała funkcjonalność i innowacyjność – a to także priorytety współczesnej myśli designerów zajmujących się projektowaniem tapet, dywanów i innych tekstyliów do dekoracji domu.

Bauhaus wyrzekał się ornamentu, wniósł do wnętrza prostotę, przestrzeń i światło. Preferował precyzyjne, geometryczne formy. Jeżeli ta stylistyka jest Ci bliska, koniecznie sprawdź dywany, które oprócz ciekawego kształtu i najwyższej jakości wykonania tworzą niebanalny efekt wizualny.

 

Dywan Sahara Burgundy: https://www.niziohome.pl/dywan-sahara-burgundy-56105,id5328.html

Dywan Mosaic Light Purple 57605: https://www.niziohome.pl/dywan-mosaic-light-purple-57605,id5324.html

 

Inspiracje malarstwem również są obecne w naszych salonach. Pionierem był Modrian, malarz, który zapoczątkował abstrakcję geometryczną. Jego twórczość stała się wzorem dla świata designu i mody. Geometryczne wzory, poprzecinane linie horyzontalne i wertykalne, tworzące prostokąty i kwadraty to charakterystyczne cechy jego stylu. Geometryzacja widoczna jest w projektach nowoczesnych mebli, które wybierane są najczęściej do biur i gabinetów. Prosta forma i stonowane kolory sprzyjają koncentracji i skupieniu.

Biurko Modern

Biurko Modern: https://www.niziohome.pl/biurko-modern,id4222.html

 

W takich stylizacjach, zgodnie z zasadą wyznawaną przez Bauhaus, ważny jest umiar. Gdy decydujemy się na wzorzystą tapetę o mocnych kontrastach kolorystycznych, weźmy pod uwagę stonowane i neutralne dodatki, aby nie spowodować efektu chaosu.

 

Tapeta Mascarade Arlequin: https://www.niziohome.pl/tapeta-mascarade-arlequin,id3384.html

Dywan Plain Dust Ivory 7013: https://www.niziohome.pl/dywan-plain-dust-ivory-7013,id5179.html

 

Jeżeli nie chcemy wprowadzać dużych zmian w pomieszczeniu, zaaranżowanie modnego wnętrza jest możliwe dzięki doborze odpowiednich dodatków. W ten sposób szybko i małym kosztem możemy przekształcić i urozmaicić pokój. Producenci oferują szeroki wybór kolorowych czy geometrycznych  tekstyliów, takich jak poduszki, koce, narzuty czy zasłony, które przełamią monotonię.

 

Poduszka dekoracyjna Jungle King Opiat: https://www.niziohome.pl/poduszka-dekoracyjna-jungle-king-opiat,id3060.html

Data publikacji: 16.12.2019 15:19:43

Kontakt ze sklepem

Nizio Home

e-mail: biuro@niziohome.pl

tel: +48 531 631 535

NAPISZ DO NAS

Pozostańmy w kontakcie
X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.